grafika: Zaproszenie na inaugurację roku akademickiego

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

Opublikowano 29 października 2021

6 października 2021 o godzinie 12.00 w Auli przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39 odbyła się Inauguracja roku akademickiego 2021/2022.

W programie uroczystości tradycyjnie znalazły się: przemówienie JM Rektora prof. Błażeja Ostoja Lniskiego oraz ślubowanie i Immatrykulacja studentów / studentek i doktorantów / doktorantek naszej Uczelni. Do ślubujących słowa skierowały również dr hab. Anna Dorota Potocka, prof. Uczelni – dyrektor Szkoły Doktorskiej oraz pani Daria Mędrzycka – przewodnicząca Samorządu Studenckiego ASP w Warszawie. W tym roku wykład inauguracyjny pt. “Milczenie Lee Lozano” wygłosiła pani Hanna Wróblewska, dyrektorka Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

List Prezydenta RP Andrzeja Dudy odczytał prof. Prot Jarnuszkiewicz – prorektor ds. współpracy zewnętrznej i promocji.

List Premiera Mateusza Morawieckiego odczytał prof. Jacek Martusewicz – prorektor ds. naukowych.

List Wiceprezesa Rady Ministrów prof. Piotra Glińskiego odczytała pani Agnieszka Hejduk-Domańska – zastępca dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej.

List Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka odczytał prof. Jacek Martusewicz – prorektor ds. naukowych.

List Prezydenta m.st Warszawy Rafała Trzaskowskiego odczytał prof. Prot Jarnuszkiewicz – prorektor ds. współpracy zewnętrznej i promocji.

Serdecznie dziękujemy za słowa skierowane do społeczności ASP w Warszawie:

Wojewodzie Mazowieckiemu Panu Konstantemu Radziwiłłowi - list

Jego Magnificencji Rektorowi Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku prof. dr. hab. Ryszardowi Minkiewiczowi – list

Jego Magnificencji Rektorowi Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu prof. dr. hab. Krystianowi Kiełbowi – list

Jej Magnificencji Pani Rektor Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie prof. dr hab. Dorocie Segdzie – list

Jej Magnificencji Pani Rektor Politechniki Koszalińskiej dr hab. Danucie Zawadzkiej, prof. PK - list

Jego Magnificencji Rektorowi Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie prof. dr. hab. Radosławowi Dobrowolskiemu – list

Jego Magnificencji Rektorowi Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina prof. dr. hab. Klaudiuszowi Baranowi – list

Streaming na żywo obejrzało blisko 800 osób.

Tuż po Inauguracji, w Galerii Muzealnej w Pałacu Czapskich przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 odbyło się otwarcie wystawy rzeźb prof. Adama Myjaka z lat 1973-2020.