Inauguracja roku akademickiego 2023/2024

Opublikowano 15 września 2023

JM Rektor i Senat Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie serdecznie zapraszają na inaugurację roku akademickiego 2023/2024, która odbędzie się 3 października 2023 r. (wtorek) o godzinie 12.00 w Auli budynku ASP przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego.

Program uroczystości

• Hymn Państwowy,
  • Przemówienie inauguracyjne JM Rektora prof. Błażeja Ostoja Lniskiego,
  • Ślubowanie i Immatrykulacja studentów I roku,
  • Gaude Mater Polonia,
  • Wykład inauguracyjny,
  • Gaudeamus igitur

Patrzeć, widzieć, zobaczyć. O wzroku w języku – prof. Jerzy Bralczyk

Pierwszy w nowym roku akademickim wykład pt. Patrzeć, widzieć, zobaczyć. O wzroku w języku wygłosi prof. Jerzy Bralczyk. Językoznawca. Profesor nauk humanistycznych. Emerytowany wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS. Autorytet w sferze propagowania poprawności języka, zwłaszcza publicznego. Odznaczony m. in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Wieloletni Wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego.

projekt zaproszenia: dr Paweł Osial