Zaproszenie na wystawę "Gry i zabawy": Paweł Jasiewicz 7 czerwca – 17 lipca 2021  (10:00 – 18:00) Instytut Wzornictwa Przemysłowego (Sala Dizajnerów) ul. Świętojerska 5/7, Warszawa

"Gry i zabawy": wystawa Pawła Jasiewicza

Opublikowano 9 czerwca 2021

W Instytucie Wzornictwa Przemysłowego można oglądać wystawę "Gry i zabawy" Pawła Jasiewicza, jednego z najoryginalniejszych polskich projektantów pracujących w drewnie i  wykładowcy Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie. Wystawa potrwa do 17 lipca. Kurator: Jakub Szczęsny.

Paweł Jasiewicz: zawodowy marynarz / projektant / artysta

Ekspozycja jest zarówno podsumowaniem dotychczasowej działalności artysty – prezentuje obiekty związane z przełomowymi, zazwyczaj wynikającymi z podróży, momentami jego życia, jak i wskazaniem nowych kierunków i zainteresowań twórczych.

Artysta jest jednym z najoryginalniejszych polskich projektantów pracujących w drewnie. Kluczem do zrozumienia jego pracy jest jego biografia, zwłaszcza przeszłość zawodowego marynarza i wykształcenie technika meblarza, które ostatecznie zaprowadziły go na Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie, gdzie wykłada projektowanie. Jego praca oscyluje pomiędzy funkcjonalnością, artystyczną ekspresją i obsesyjną potrzebą osobistego zaangażowania w fizyczne wykonywanie dzieła.

"Zainteresowania Pawła wynikają z jego naturalnej ciekawości wszystkim, co pierwotne i przednowoczesne w technikach i formach, które odnaleźć można w Polsce, Turcji i Japonii. Jednym z głównych motywów jego pracy są badania materiałowe nad rodzimymi rodzajami drewna, ale też nad drewnami egzotycznymi, zwłaszcza australijskimi eukaliptusami. Pociąga go również przewrotność i transgresyjna natura zabawy, stąd jego pasja do projektowania zabawek i systemów klocków, a także sam tytuł wystawy, która zostanie otwarta 7 czerwca w Instytucie  Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie: Gry i zabawy" – piszą organizatorzy.

"Gry i zabawy": Paweł Jasiewicz
7 czerwca – 17 lipca 2021  (10:00 – 18:00)
Instytut Wzornictwa Przemysłowego (Sala Dizajnerów)
ul. Świętojerska 5/7