„Obraz pokolenia Z”: Justyna Godecka

"Obraz pokolenia Z": Justyna Grodecka w kampanii Zalando

Opublikowano 27 maja 2021

Justyna Grodecka – studentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, jest autorką obrazów, które tworzą obecną w przestrzeni miejskiej w całej Polsce i w internecie  kampanię Zalando pt. "Obraz pokolenia Z".

„Obraz pokolenia Z” - to seria obrazów olejnych, na których uwieczniłam przedstawicieli mojej generacji, którzy na co dzień robią wiele dobrego, by nam wszystkim żyło się ze sobą lepiej.  Wierzę, że my – jako społeczeństwo – zmierzamy w dobrym kierunku, ponieważ idzie nowe i to wielkimi, pewnymi siebie krokami...” - mówi autorka.

Justyna Grodecka w swoich działaniach artystycznych porusza wątki autobiograficzne i nawiązuje do nurtujących problemów społecznych. Obrazy można spotkać na wielkoformatowych muralach w Warszawie, Krakowie i Gdyni oraz na plakatach i banerach w całej Polsce i w spotach internetowych. Powstał również film promujący kampanię:

„Oddajemy głos przedstawicielom pokolenia Z, którzy poprzez świadome działanie i swoją aktywność reprezentują istotne wartości. Wierzymy w ich moc i chcemy pomóc im dotrzeć do odbiorców w tradycyjny, choć niekonwencjonalny sposób - uwieczniając bohaterów na wyjątkowych portretach, namalowanych przez młodą artystkę Justynę Grodecką. Fizyczne obrazy nie przemijają - zostają na zawsze. Tak, jak wartości wyznawane przez aktywistów” – piszą twórcy kampanii Zalando - „Obraz pokolenia Z".