ARTYSTA ZAWODOWIEC - jak funkcjonować w świecie sztuki?

Opublikowano 10 kwietnia 2019

Artysta Zawodowiec 2019

ZGŁOŚ SIĘ → https://ingart.pl/pl/artysta-zawodowiec

Już po raz trzeci zapraszamy wszystkie studentki i studentów kierunków artystycznych do udziału w projekcie edukacyjnym Artysta – Zawodowiec. A – Z to dwa dni zajęć, podczas których poznacie narzędzia i praktyki pomocne w funkcjonowaniu w zawodzie artysty. Wykłady, warsztaty i konsultacje portfolio poprowadzą osoby na co dzień pracujące w polu sztuki: kuratorki i kuratorzy, artystki i aktywiści, producenci wystaw i specjalistki od rynku sztuki.

Podczas tegorocznej edycji przyjrzymy się bliżej temu, co dzieje się poza granicami Polski: jak działa międzynarodowy rynek sztuki, czy (i dokąd) warto jeździć na rezydencje, i co dają młodym artystkom i artystom studia na zagranicznych uczelniach artystycznych. Podbój świata wymaga nie tylko talentu i pewności siebie, ale również różnorodnych umiejętności: podpowiemy, jak najlepiej wykorzystać social media do swoich celów, jak działać kolektywnie i być odpowiedzialnym społecznie, a podczas warsztatów nauczymy was jak krótko, prosto i celnie (i bez stresu) mówić i pisać o swojej twórczości.

WARSZAWA 15-16.04
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Wydział Zarządzania Kulturą Wizualną

15.04.2019 - aula, Wybrzeże, od godz. 10 do 17.30