Kolaż fragmentów prac fragmenty prac Piotra Błońskiego, Julii Łańcuckiej, Przemysława Miłosza. Na pomarańczowym tle napis "Rekrutacja Wydział Architektury Wnętrz"

Architektura Wnętrz. Rekrutacja na studia niestacjonarne I i II stopnia

Opublikowano 17 września 2023

1 września 2023 startuje elektroniczna rejestracja kandydatek i kandydatów na niestacjonarne studia I stopnia (licencjackie) i II stopnia (magisterskie) na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie. Rejestracja potrwa do 25 września 2023 do godziny 13.00 (I stopień) / 26 września 2023 do godziny 12.00 (II stopień).

Studia niestacjonarne I stopnia

Płatne studia niestacjonarne I stopnia prowadzone są w godzinach popołudniowych i wieczornych w dni powszednie, a w soboty w godzinach 9.00 – 13.00 odbywają się zajęcia z malarstwa. Licencjat trwa 7 semestrów.

Oferta dydaktyczna obejmuje szeroki zakres kształcenia, nie tylko w aspekcie architektury wnętrz, ale również umiejętności ogólnoplastycznych – rysunku, malarstwa i rzeźby, oraz projektowania graficznego. Na poziomie studiów licencjackich studentki i studenci otrzymują podstawową wiedzę w zakresie: projektowania wnętrz, wystaw, mebla, projektowania architektonicznego.

W siatce godzin znajdują się również zajęcia dotyczące budownictwa, fotografii, psychofizjologii widzenia, komputerowego wspomagania projektowania. Na roku dyplomowym, studentki i studenci I stopnia wybierają specjalizację pomiędzy projektowaniem wnętrz i projektowaniem wystaw.

Studia niestacjonarne II stopnia

O studiowanie mogą ubiegać się absolwentki i absolwenci studiów I stopnia ASP oraz innych uczelni, które/którzy uzyskali tytuł licencjata, inżyniera, magistra lub magistra inżyniera na kierunku architektura wnętrz lub pokrewnym.

Płatne studia niestacjonarne II stopnia na kierunku Architektura Wnętrz trwają dwa lata (cztery semestry) i kończą się nadaniem tytułu zawodowego magistra. Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych, malarstwo lub rysunek – w soboty.

Absolwentki i absolwenci niestacjonarnych studiów II stopnia uzyskują zaawansowaną wiedzę i umiejętności z zakresu architektury wnętrz. W trakcie studiów nauczą się rozwiązywać różnorodne, złożone zadania projektowe. Dzięki nabytym wysokim kwalifikacjom artystycznym, zawodowym i technicznym, będą przygotowani do samodzielnej pracy projektowej.

Autor grafiki: Jan Diehl Michałowski

W grafice wykorzystano fragmenty prac Piotra Błońskiego, Julii Łańcuckiej, Przemysława Miłosza