FAIR DESIGN: 29 – 30 września 2023, Pałac Czapskich

Opublikowano 8 sierpnia 2023

W dniach 29 – 30 września 2023 w Pałacu Czapskich odbędzie się, zorganizowana przez Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie, III Międzynarodowa Konferencja Teorii i Krytyki Designu FAIR DESIGN 2023: EMOCJE. Zapraszamy!

Temat – EMOCJE

Emocje są tematem wielu książek, konferencji i dyskusji. Ich rola i znaczenie ulegają ciągłym zmianom. Program konferencji ma na celu pokazanie różnych perspektyw: psychologicznej, socjologicznej, neurobiologicznej, historycznej, filozoficznej i oczywiście projektowej. Racjonalność i emocje, emocjonalne relacje z przedmiotami, projektowanie oparte na emocjach, wartość emocjonalna przedmiotów, emocje w kontekście nowych technologii i rozwoju sztucznej inteligencji – to tylko niektóre z wątków, które poruszymy.

Prelegentki i prelegenci

Podczas konferencji FAIR DESIGN 2023 wystąpią m.in. prof. Pieter Desmet | Delft University (Holandia), dr Tiffany Watt Smith | Queen Mary University of London (Wielka Brytania), dr hab. Paweł Boguszewski | Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN (Polska), dr hab. Halszka Kontrymowicz-Ogińska | Uniwersytet Jagielloński (Polska), Tomasz Stawiszyński | filozof, publicysta i eseista (Polska), dr hab. Małgorzata A. Szyszkowska | filozofka muzyki (Polska), dr Dawid Wiener | Uniwersytet SWPS (Polska), prof. Tobias Wallisser | Państwowa Akademia Sztuk Pięknych w Stuttgarcie (Niemcy), prof. Susan Yelavich | Parsons School of Design (Stany Zjednoczone).

Moduły tematyczne poprowadzą: Malwina Konopacka, Anna Banout i Katarzyna Ogińska-Bruchal.

Wystąpi także Ewa Gołębiewska, przedstawicielka Stowarzyszenia Projektantów SPFP – partnera konferencji.

W konferencji można wziąć udział:

• stacjonarnie – spotykamy się w gmachu głównym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, czyli w Pałacu Czapskich: osoby, które zarejestrują się na konferencję w trybie stacjonarnym, otrzymają bilet z indywidualnym QR-kodem, który należy pokazać wchodząc na konferencję
  • online – konferencja będzie transmitowana online na stronie www: osoby, które zarejestrują się online, otrzymają mailem link do streamingu

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy.

Co, gdzie, kiedy

29 – 30 września 2023

Pałac Czapskich, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
ul. Krakowskie Przedmieście 5, Warszawa

Konferencja otrzymała środki finansowe od Ministra Edukacji i Nauki w ramach program "Doskonała nauka" w edycji 2022 roku.

Partnerem medialnym konferencji jest specjalistyczne pismo projektowe Formy.

Wydarzenie na Facebooku