Od 21 sierpnia 2021 w Galerii Spokojna na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie można oglądać wystawę "Sztetł - reinterpretacje". Wystawa odbywa się w ramach Festiwalu Warszawa Singera i jest pierwszym wydarzeniem artystycznym organizowanym przez Instytut Sztuki Mediów im. Ryszarda Winiarskiego, działający przy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawa potrwa do 4 września. Kurator: prof. Włodzimierz Szymański.
"Wystawa Sztetł - reinterpretacje to opowieść o współczesnym pojmowaniu przestrzeni, w której żyła diaspora żydowska w Polsce przed Zagładą. Przestrzeń sztetla była unikatowa. To w sztetlu rozkwitała kultura polskich Żydów. Wraz z jego mieszkańcami sztetł zniknął w trakcie II Wojny Światowej. (…) Zaproszeni do wystawy artyści w swoich pracach odnoszą się do tej przestrzeni w wymiarze symbolicznym i wyobrażeniowym. Poszukują relacji wobec współczesnego wielokulturowego i globalnego świata" – mówię o wystawie organizatorzy.
Uczestniczki i uczestnicy wystawy:
Basia Ciacek
Ela Goldman
Ewa Gordon
Paula Kuch
Sara Kandelszajn
Klaudia Kiercz-Długołęcka
Dorota Kozieradzka
Joanna Napiórkowska
Anna Kowalik
Piotr Szatyłowicz
Włodzimierz Szymański
MI POLIN:
Helena Czernek
Aleksander Prugar
"Sztetł - reinterpretacje": wystawa
Galeria Spokojna, Wydział Sztuki Mediów ASP w Warszawie
ul. Spokojna 15, Warszawa
21 sierpnia – 4 września 2021
wernisaż: 21 sierpnia 2021, g. 18.00
Wystawa organizowana przez Instytut Sztuki Mediów im. Ryszarda Winiarskiego działający przy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Współorganizator: Galeria Spokojna
- Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalu Warszawa Singera.
- Wydarzenia na Facebooku