Konkurs Generali i ASP w Warszawie “ROZWIŃ SKRZYDŁA Z LWEM” na stworzenie obrazu (lub kompozycji malarskiej) do nowej siedziby Grupy przy ul. Senatorskiej w Warszawie, skierowany do studentów i studentek Akademii został rozstrzygnięty.
Jury Konkursu w składzie:
Andrea Simoncelli – Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółek Generali w Polsce,
Krystyna Matysiak – Członek Zarządu Generali,
Grzegorz Kowalik – Dyrektor Departamentu Administracji,
prof. Błażej Ostoja Lniski – Rektor ASP w Warszawie,
dr ad. Magdalena Boffito – Pracownik naukowy ASP w Warszawie
wybrało zwycięzcę Konkursu – jest nim Viktar Aberamok, student IV roku Grafiki warszawskiej ASP.
Serdeczne Gratulacje!
Zwycięski projekt Viktara Aberamoka
Według Jury, Viktar Aberamok „w sposób dyskretny i nie narzucający się podjął wątek Grupy Generali jako firmy wpływającej na losy ludzi na przestrzeni lat”. W wyróżnionym projekcie Jury zwróciło uwagę na intuicyjność i oryginalność wizji malarskiej, ograniczoną do minimum paletę barw, narrację nie dominującą nad formą ale pozwalającą na swobodną interpretację i kontemplację. Unikając monumentalnego ujęcia tematu, Viktar Aberamok podkreślił wartości humanistyczne, które stanowią o sile firmy.
„Praca nawiązuje do wydarzeń historycznych, które miały miejsce w historii Grupy Generali. Chaos, czarne linie, kawałki map, kształty, architektura, ludzie - zabiegi graficzne nawiązują do wojny, podziałów państw, ale i napawają wiarą w dobrą przyszłość poprzez nawiązania do odkryć i inwestycji zmieniających bieg historii cywilizacji" – mówi autor koncepcji malarskiej, Viktar Aberamok.
Zwycięzca głównej nagrody Viktar Aberamok otrzymuje 25 000 zł (netto).
Jury przyznało również dziewięć nagród drugiego stopnia: 2 000 zł (netto) dla:
Jana Dopierały
Justyny Grodeckiej
Anny Hynowskiej
Andrzeja Kuliga
Aleksandry Nowickiej
Mari Pakier
Lubosława Pirjankowa
Marii Tołwińskiej
Julii Woronowicz
Dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom Konkursu za nadesłane projekty.
Gratulujemy!
Grupa Generali antycypuje trendy rozwoju rynku
Początki Grupy Generali są związane z Triestem 1831 r, kiedy to Giuseppe Lazzaro Morpurgo zakłada Assicurazioni Generali Austro-Italiche. Od momentu założenia Grupa przeszła szereg transformacji. Antycypując trendy rozwoju rynku, rozumiejąc zmieniające się potrzeby społeczne, Grupa szybko rozrastała się pozostawiając w tyle konkurencję i ogarniając zasięgiem swoich wpływów cała Europę, co ukształtowało dzisiejszą pozycję Grupy jako międzynarodowej korporacji wpływającej w znaczący sposób na życie wielu ludzi na całym świecie. Za 10 lat Grupa Generali będzie obchodziła dwustulecie istnienia.
autorka grafiki: dr Magdalena Boffito