Zapraszamy na cykl wystąpień znakomitych specjalistów wraz z dyskusjami, który dotyczyć będzie wpływu wybranych pól nauki na rozwój sztuk wizualnych, a zwłaszcza na powstawanie nowych możliwości wizualizacyjnych. Dziedziny nauki zostały wybrane ze względu na ich rewolucyjny rozwój i przewidywane dalekosiężne skutki oraz wpływ, w tym także na sztukę mediów.
Naukowe dowody na istnienie sztuki / Stach Szabłowski
24 październik środa,
godzina 14.00
Stach Szabłowski - ur. 1973. Kurator, krytyk sztuki i publicysta. Absolwent Instytutu Historii Sztuki UW, przez wiele lat związany ze Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Autor projektów kuratorskich i producent kilkudziesięciu wystaw i projektów artystycznych realizowanych w Polsce i za granicą. Redaktor wydawnictw o sztuce i autor licznych tekstów. Publikuje w katalogach wystaw, książkach o sztuce a także w periodykach specjalistycznych i prasie głównego nurtu. Współpracuje m.in. z Dwutygodnikiem.com,miesięcznikiem Zwierciadło, Magazynem Szum, Przekrojem i tygodnikiem Wprost. Mieszka i pracuje w Warszawie.
Obrazowanie biologiczne: inspiracje niewidzialnym światem / prof. Adam Szewczyk
6 listopada, wtorek,
godzina 14.00
Prof. Adam Szewczyk -profesor nauk biologicznych, pracownik naukowy Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN w Warszawie
Nauka i Sztuka - wzajemna miłość do geometrii / prof. Łukasz Turski
14 listopada, środa,
godzina 14.00
Prof. Łukasz Turski - fizyk, specjalizujący się w fizyce materii skondensowanej i mechanice statystycznej; popularyzator nauki i publicysta. Jest fizykiem teoretycznym, profesorem w Centrum Fizyki Teoretycznej PAN i w Katedrze Fizyki na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Szkoły Nauk Ścisłych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Sztuczna inteligencja: narodziny nowej cywilizacji twórców? / prof. Piotr Płoszajski
21 listopada, środa,
godzina 14.00
Prof. Piotr Płoszajski - ostatnio zajmuje się Nową (sieciową) Gospodarką, wpływem technologii na modele biznesowe, Internetem Obiektów i sztuczną inteligencją. Kierownik Katedry Teorii Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. Studiował zarządzanie na Uniwersytecie Łódzkim i w Harvard Business School. Research Scholar w Sloan School of Management, Massachusetts Institute of Technology (MIT), USA. W latach 1987-1991 dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, a w latach 1993-1998 Dyrektor Generalny Polskiej Akademii Nauk. Autor ponad 200 publikacji.
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Wydział Sztuki Mediów
sala 114