Do sierpnia 2019 roku w przestrzeni Defabryki oglądać można rzeźby młodych twórców – studentów rozwijających swoje talenty w pracowni rzeźby profesora Adama Myjaka.
Artyści, których prace prezentowane są na wystawie:
Urszula Habza
Katarzyna Kowal
Albert Kozak
Tomasz Okuśnik
Aleksandra Śmietana
Bartosz Sandecki
Wystawa ma na celu przedstawienie różnorodnych postaw artystycznych. Człowiek i jego anatomia to główne motywy rzeźbiarskie prezentowanych prac. Sześć niezwykłych rzeźb przedstawiających ludzkie sylwetki uwiecznionych w drewnie, gipsie i żywicy.
Pisząc o wystawie zacytujemy prof. Adama Myjaka Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie:
„Autorzy zgromadzonych prac podczas prowadzonych zajęć nie tylko doskonalą swoje umiejętności warsztatowe w obszarze technik tradycyjnych, sięgając do materiałów klasycznych typu: glina, gips, beton, brąz czy kamień, ale też z powodzeniem udowadniają, że tymi technikami wciąż można jeszcze przekazać bardzo wiele. Z powodzeniem opierają się panującym modom i chwilowym nowością, broniąc przekonania, że podstawowe treści i wartości tej szczególnej dyscypliny sztuki są nieprzemijające. Z radością obserwuję ich umiejętność wnikliwej obserwacji natury i analizy otaczającej rzeczywistości, a przede wszystkim ogromna pasję i talent, wyrażające się poprzez kompletnie przemyślane i niebanalne realizacje”.
Wystawa to wynik współpracy pomiędzy warszawską Akademią Sztuk Pięknych a Defabryką.