Zapraszamy do odwiedzania Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Noc Muzeów - 14 maja 2016 r. (od 19.00 do północy).
Program imprez
ul. Krakowskie Przedmieście 5 - na dziedzińcu
Wideo-mapowanie 21.30-00.00
W Noc Muzeów zobaczymy specjalnie opracowane prace wizualne przygotowane przez artystów i studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierownictwem Rocha Forowicza. Mapping opracowano specjalnie z myślą o fasadzie Pałacyku Rektoratu ASP
Zapłonie malowniczy piec węgierski do wypału ceramiki zbudowany przez dr hab. Stanisława Bracha i studentów z Pracowni Ceramiki Wydziału Rzeźby.
Wystawy prac studenckich w przestrzeni dziedzińca.
Budynek Wydziału Malarstwa 19.00-00.00
Wystawa studentów Pracowni Rzeźby Wydziału Malarstwa dr. hab. Jakuba Łęckiego (wejście od strony dziedzińca)
64/9
1+1+1+1+1+1+1+1+1= Adamczyk+Drzymalska+Jasik+Jaszczuk+Kofta+Matelska+Słowak+Strzeszewski+Wesołowski
Krakowskie Przedmieście 5_Wydział Malarstwa_IIp_Pracownia 64/Cieśniewski+Nocuń
pół żartem pół serio
Wystawa studentów malarstwa wszystkich pracowni
Budynek Wydziału Grafiki 19.00-0.00
NOC GIEŁDA PRAC STUDENTÓW I POKAZY ODBIJANIA LINORYTU OD GODZ. 19.00.
Wystawa studentów IV roku Grafiki ASP to efekt programu muzealnego, mającego na celu ukierunkowanie myślenia o własnej twórczości w kontekście przestrzeni ekspozycji.
Projekt zrealizowany został pod kierunkiem pedagogów: dr hab. Doroty Folgi-Januszewskiej, dr. Adama Zdrodowskiego oraz mgr Aleksandry Tubielewicz, w ramach współpracy Akademii Sztuk Pięknych oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Jego bezpośrednią kontynuacją będzie wystawa studentów II roku Pracowni Grafiki Warsztatowej, prowadzonej przez prof. Agnieszkę Cieślińską-Kawecką.
Projekt rzeźbiarski pod nazwą Jezus GMO – Sonia Jaszczyńska, Wiktoria Mańkowska.
Kaplica (wejście z dziedzińca do fosy przy budynku Wydziału Grafiki)
18:00 – Otwarcie wystawy malarstwa studenckiej grupy „Kaplica”
19:00 – 21:00: STUDIUM UFO (otwarte warsztaty) – ASP zaprasza malarzy, grafików i rzeźbiarzy do pracy z wyjątkowym modelem, jedynym ocalonym z katastrofy w Roswell.
Koncerty life.
Galeria Salon Akademii (wejście od ul. Traugutta)
"Czy istnieją obiekty, które nie są przedmiotami użytkowymi ani przedmiotami sztuki? Czy można stworzyć coś, co nie ma określonej funkcji ani formy? Na wystawie Daniela Zielińskiego Symulatory zadamy pytanie o sens i użyteczność współczesnego projektowania. Pokażemy obiekty, które nie służą niczemu, czego oczekiwalibyśmy od przedmiotów użytkowych, za to wywołują niepokój skłaniający do poszukiwania sensu. Tu rozpoczyna się właściwa aktywność symulatorów.
W oderwaniu od funkcji, w wypreparowanym kontekście, symulują nie tylko własne działanie, a także czyste, nieskażone żadnym interesem relacje pomiędzy człowiekiem i rzeczą." Noc Muzeów w Salonie Akademii upłynie pod znakiem slow dizajnu, wyciszenia, poszukiwania harmonii i prostoty w życiu codziennym.
19.00-0.00 Wystawa Symulatory Zielińskiego.
19.00-19.30 Daniel Zieliński – oprowadzanie po wystawie.
20.00-20.45 Anna Mularczyk-Meyer. Spotkanie z autorką książek Minimalizm po polsku, czyli jak uczynić życie prostszym i Minimalizm dla zaawansowanych, czyli jak uczynić życie jeszcze prostszym.
21.00-22.00 Warsztaty jogi. Prowadzenie Michał Opiłowski. [Uwaga! Galeria nie zapewnia szatni. Organizator prosi o wygodny strój i o ile to możliwe zabranie ze sobą maty do ćwiczeń.]
22.15-23.15 Warsztaty origami. Prowadzenie Emily Kitabatake i Yui Akiyama.
23.15-0.00 Performance dźwiękowy na gongach i misach kryształowych. Ryszard Ługowski i Paulina Sylwestrowicz.
Pasaż Niżyńskiego (przy Klubie Eufemia)
Grupa Rica - Uwikłanie
Grupa Rica to inicjatywa kilkorga studentów I roku Wydziału Malarstwa. Debiutem zespołu był performatywny kolportaż art-zina "Zawszenie" na terenie siedziby ASP przy Krakowskim Przedmieściu.
Artyści tryskają młodzieńczą energią,którą planują spożytkować na realizację mnogich pomysłów. Tym razem zaprezentują formę pt. ''UWIKŁANIE''.
Performerzy przedstawią antonim klasycznego dążenia do harmonii,o jakim zapomina człowiek XXI wieku.
Budynek przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37/39 19.00-00.00
Na dziedzińcu: KROWA OGRODNIKA
performens, malowanie na żywo obiektu, który we wrześniu stanie jako jedna z instalacji w Ogrodzie Saskim
godzina: 17.00-19.00
Anna Marczak, Agnieszka Wasilewska
Wystawy studentów Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną oraz Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.
Organizowane od kilku lat objazdy naukowe Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną stają się tradycją stołecznej Akademii. Wystawa zaaranżowana w przestrzeni nowego gmachu Wydziału pełnić będzie rolę fotograficznego zapisu podróży młodych badaczy do Włoch.
Lutheranum (podziemia Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Warszawie) przy pl. Małachowskiego 1.
Wystawa Ornament widzenia. Agnieszka Żak-Biełowa, Aleksandra Rzeszowiak, Małgorzata Gadomska (Wydział Malarstwa, studia doktoranckie, pracownia prof. Stanisława Baja). Wernisaż 14 maja 2016, godz 19:00.
Ul. Jazdów
Projekt Pracowni Sztuki Domeny Publicznej we współpracy z Fundacją Międzynarodowa Inicjatywa Humanitarna. Projekcje na jezdnię ulicy Jazdów rozmów przeprowadzonych z uchodźcami.
Istotna dla projektu jest symbolika drogi, choć przede wszystkim dialogu czy rozmowy.
Filozoficzną inspiracją i kontekstem dla projektu jest studium Poróżnienie J.F. Lyotarda, dotyczące krzywdy, która wynika z niezgodności i wielości dyskursów, niezrozumienia i niewysłuchania argumentów strony poszkodowanej.
Uczestnicy projektu:
Ewa Bobrowska, Olga Borawska, Jungmoon Choi, Julia Golachowska, Katarzyna Ferworn-Horawa, Wiktoria Frydrych, Zuzanna Głód, Martine Hauser, Martine Hauser, Katja Kammann, Karolina Klaczyńska, Justyna Łoś, Irene Le Noci, Timo Poeppel, Lea Roussy, Maria Rutkowska, Anna Shimomura, Fredrica Vaccari, Zuzanna Ziółkowska
Opiekunowie projektu: Marek Goździewski, Ewa Bobrowska, Krzysztof Wodiczko
Dla niepełnosprawnych dostępne imprezy na dziedzińcu przy Krakowskim Przedmieściu i na Wybrzeżu Kościuszkowskim.